Home Kronike Djegia e servisit në Durrës, Policia: 5 zjarrfikëse në vendngjarje, flakët janë izoluar

Djegia e servisit në Durrës, Policia: 5 zjarrfikëse në vendngjarje, flakët janë izoluar

nga Albina Hoxhaj

NJOFTIM I PLOTË

Më datë 01.02.2020, rreth orës 19:55, në Rrushbull, sa kalon shinat e trenit, ka rënë zjarr në një servis për shitje pjesë këmbimi për automjete.

Në vendngjarje kanë shkuar 5 makina zjarrfikëse ku aktualisht është bërë e mundur izolimi i përhapjes së mëtejshme të flakëve.  

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të  Tiranës, shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë dhe të Komisariatit të Policisë Durrës po evakuojnë banorët përreth, duke i larguar nga jashtë perimetrit të sigurisë .

Shërbimet e Policisë rrugore të Durrësit kanë marrë masa për devijimin e qarkullimit dhe mos lejimin e kalimit të asnjë automjeti në afërsi të servisit të përfshirë nga flakët.

Në vendngjarje ndodhet dhe grupi hetimor, ku vijon puna për zbardhjen e rrethanave të rënies së zjarrit në këtë servis. Vijon puna për shuarjen e plotë të zjarrit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!