Home Aktualitet Incident në premierën e filmit të Ermal Mamaqit, fletushka kundër Ramës në Pallatin e Kongreseve

Incident në premierën e filmit të Ermal Mamaqit, fletushka kundër Ramës në Pallatin e Kongreseve

nga Albina Hoxhaj

Në Pallatin e Kongreseve ka nisur premiera e filmit “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit, ku ndër të tjera ka një rol edhe kryeministri Edi Rama. Por teksa të ftuarit hynin brenda për të parë filmin, një grup të rinjsh kanë hedhur disa fletushka në shenjë proteste kundër kryeministrit të Shqipërisë. Në disa prej tyre shkruhet “Shqipëria digjet, Rama krihet”. Po kështu janë stampuar foto të familjeve të prekura nga tërmeti që jetojnë në cadër, si dhe të kryeministrit Rama me flokë të gjata sipas rolit të dajës në filmin ‘I love Tropoja’. Shihni pamjet që sjell Lapsi.al

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!