Home Aktualitet Zagani: Policia e Shtetit shpërndan copy paste tekstin e…

Zagani: Policia e Shtetit shpërndan copy paste tekstin e…

nga Albina Hoxhaj

Nga Dritan Zagani

Policia që duam pasi shkruan me copy-paste materialin e Fugsit ne faqen e Policise se Shtetit, nga fundi i shton kete paragrafin ketu…..!!!

“Duke e garantuar opinionin publik shqiptar se Policia e Shtetit ka vijuar pa lëkundje dhe do të vijojë vendosmërisht luftën kundër krimit e trafiqeve, për ta bërë Shqipërinë një vend me nivele gjithnjë e më pranë mesatares europiane në aspektin e statistikave të kriminalitetit të çdo lloji, ne mbetemi në pritje të një përgënjeshtrimi zyrtar nga autoritetet përkatëse italiane, të cilave përfitojmë nga rasti t’u shprehim konsideratën tonë më të lartë për mbështetjen dhe bashkëpunimin në luftën kundër krimit, ku pastrimi i Shqipërisë nga fenomeni i kultivimit masiv të kanabisit është tanimë një histori e certifikuar suksesi.”

Tani që lexova këtë kam parasysh që sonte me siguri partnerët italianë do pergenjeshtrojnë lajmin që publikoi në pabesi një nga gazetarët me të vlerësuar italian për fushën e gazetarisë investigative..!

Kam bindjen dhe po pres me ankth qe sonte të kete një përgjigje të saktë lidhur me këtë 😉.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!