“La*iret pushtetare e kanë kthyer Shqipërinë në një bordello ku ku**rojnë si tua dojë qejfi…

Read Time:3 Minute, 16 Second

Nga Jonida Tahiri

SISTEMI I DHJERË ME PERZURI SI SHUME TE TJERË

Ti qe po e lexon kete status me siguri je si une qe si ke gjerat ne terezi kushedi sa veshtiresi ke ne jete. Ndoshta ke nje prind, femije apo te aferm qe dergjet ne spital. Dhe nese do ishte jasht do kish me shume sherbime e ndoshta me shume shpresa. Ndoshta sapo je ndare nga bashkeshorti dhe nuk mjafton sikleti por ste lene rehat dhe goje liget. Ndoshta sapo ke humbur nje te aferm dhe je ne mes kater rrugve. Ndoshta je pa pune dhe nuk shtyn dot muajin. Ose ndoshta je e burgosur ne nje martese jo te lumtur dhe e prangosur nga depresioni. Kush kujdeset per ty?!

Shteti i ndyre keto lavire pushtetar nuk kane krijuar asnje institucion qe mbron dhe lehteson problemet e njerzve per te qene me e qarte te grave. Keto lavire pushtetar mendojne te “zbukurojne” duke shkaterruar qytetin dhe ne mes kesaj rrumpalle pastrojne parate e pista. Mbjellin dy tre peme bejne ndonje rruge pas 30 vjetesh dhe mburren. Laviret pushtetare e kane kthyer shqiperine ne nje bordello ku kurverojne si tu doje qejfi. Pse e shkruaj kete status. Kam dokumenta italiane dhe mund te filloj te jetoj e punoj pune lehtesisht. Po dikush qe smund te ik jasht per te jetuar e punuar?! Por nese dikush tjeter te ndahej nga bashkeshorti si do ja bënte?!

Si mund te filloj jeten nga 0?!

Njerez a jeni ne gjendje te reflektoni dhe te rebeloheni kunder ketij sistemi?!

Si mund te kënaqeni me kete jete qe bejme?!

Nuk u kujtova sot per te shprehur indinjaten time per sistemin e vendit tim. Sa here kthehem kam këtë reagim.

A e dini sa ndryshe mund te jetosh nese sistemi do ishte ndryshe?!

Boll bere neper facebook foto si te ishe njeriu me i lumtur ne planet se spo genjeni vec friendsat por veten tuaj. Boll e bera lekuren sholl duke u mesuar me ankesat qe ke cdo dite. Boll se po perfundojme duke i konsideruar te zakonshme normale

Ju sugjeroj nje gje. Kur dilni me pushime tregohuni vigjilent mos u hutoni nga bukurite e vendit. Vereni menyren e jetesës dhe kur te ktheheni ne vendin tone pretendoni nje jete me te mire. U dorezova dhe po iki vetem se sdua te behem me depresion. Ky vend ky sistem me ben me depresion. Nuk mjaftojne krizat familjare por te qepen si muti pas kepuce gjithë kuriozet. Madje te japin dhe mend.

Mesoni njerez qe te jeni me te urte me te mencur. Mesoni realisht te jeni me pak te djallezuar. Behuni me altruiste. Boll u gezuat me deshtimet e tjetrit. Po me te njëjtën agresivitet qe denigroni dhe gjykoni bashkeatdhetaret dilni perpara pushtetareve dhe pretendoni per nje vend me te mire. Kur une e miqte e mi dalim neper protesta mos qesh nga kafja. Sepse keta lavire mire qe nuk na mbeshtesin e te na lehtesojne dhimbjet na shtypin. DHE TY SI NE

Une u dorezova dhe i ktheva kurrizin vendit tim sepse nuk jam aq e fort sa te duroj kete situate +situaten time. Kerkoj paqe. Dhe tani e urrej akoma me shume sistemin qe na perze cdo dite me dhjetra njerez. Ikin ata qe jane lodhur duke luftuar e shpresuar. Dua te uleras fort e te them qe vendi im mund te behet por perpara se te behet duhet te sensibilizoheniiiiiii.

Ca prisni qe te plakeni dhe te mbeteni ne nje shpi te plakur te “braktisur” nga femijet qe largohen per nje jet me te mire?!

Hiqe kete djallëzi per gjera idiote

Trego mencuri dhe behu i dobishem. Pastroje pasqyren tende shikohu njihe veten dhe nese vertet e do mos fle gjume mos mbijeto por petendo te jetosh mire.

U lodha duke bere protesta ne emer te shume prej jush qe me mire njihni aktoret e telenovelave sesa ligjet

Cohu dhe protesto beje per vete.Protesto protesto protesto

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Njëra më e veçantë se tjetra, dasmat e personazheve shqiptarë që na emocionuan të gjithëve këtë verë
Next post Detaji që i bëri të gjithë të dyshojnë, Keisi tregon gjënë më të mirë dhe të keqe të 2019-ës