Home Kronike Aksident në Korçë, 1 i vdekur, 4 në gjendje të rëndë

Aksident në Korçë, 1 i vdekur, 4 në gjendje të rëndë

nga Albina Hoxhaj

Një aksident tragjik në aksin rrugor Korçë – Pogradec i mori jetën një personi ndërsa 4 të tjerë janënë gjendje të rëndë shëndetësore.

Dy makina u përplasën me njëra-tjetrën pranë fshatit Leshnicë.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e përplasjes, ndërsa nuk ka të dhëna për identitetin e viktimës dhe të plagosurve.

Lajme te ngjashme