Home Kronike Shok me 28-vjeçarin, ishin bashkë me emigrim,kush është i dyshuari kryesor për vrasjen tek “Astiri”

Shok me 28-vjeçarin, ishin bashkë me emigrim,kush është i dyshuari kryesor për vrasjen tek “Astiri”

nga Albina Hoxhaj

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e Vilson Tafçiut, dy ditë më parë në zonën e Astirit në Tiranë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se autori i dyshuar i vrasjes është N.Dishi, tashmë i shpallur në kërkim nga Policia.  Mësohet se Policia ka marrë në pyetje familjarët e N.Dishit për këtë ngjarje.

N.Dishi nga Dibra e banues në Sukth. Ai ka qenë shok me viktimën dhe kanë qenë bashkë madje edhe në Francë dhe Zvicër.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!