Home Kronike Vrasja e Vilson Tafçiut/ Personi i shpallur në kërkim shok me viktimën, e nxorri në pritë

Vrasja e Vilson Tafçiut/ Personi i shpallur në kërkim shok me viktimën, e nxorri në pritë

nga Albina Hoxhaj

Policia ka shpallur në kërkim një person që dyshohet se e nxorri në pritë Vilson Tafçiun mbrëmjen e djeshme, i cili më pas u vra me tre plumba në gjoks. Burime bëjnë me dije se i shpallur në kërkim është një i njohur i Tafçiut me inicialet N.D, i cili e nxorri nga lokali mbrëmjen e djeshme.

Policia e ka identifikuar atë përmes dëshmive të personave që ndodheshin në lokal duke shkuar më pas në banesë për të marrë dëshminë e tij. N.D nuk është gjendur në banesë dhe nuk ka gjurmë të tijat duke bërë që policia ta shpallë në kërkim. /abcnews/

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!