Home Politike “Në pushtetin e bandave të Ramës dhe Sejdinit”, Bardhi vizitë në qarkun e Elbasanit

“Në pushtetin e bandave të Ramës dhe Sejdinit”, Bardhi vizitë në qarkun e Elbasanit

nga Albina Hoxhaj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike ka takuar sot përfaqësit e PD-së në qarku e Elbasanit .bardhi ka publikuar edhe disa foot nga ky takim në profilin e tij në Facebook, krahas të cilave shkruan se ky qark është nën pushtetin e bandave të kryeministrit Edi Rama dhe të Qazim Sejdinit. Sipas Bardhit, demokratët e këtij qarku janë forcuar dhe PD-ja do të fitojë në këtë qark më shumë se 55% të votave.

Në qarkun e Elbasanit i gjeta demokratët të angazhuar në të gjitha nivelet e partisë për të bërë për vete sa më shumë qytetarë në Elbasan, Librazhd, Prrenjas, Cërrik, Peqin, Gramsh dhe Belsh. Demokratët e këtij qarku, megjithëse nën presionin e bandave të lidhura me pushtetin e Edi Ramës, Taulant Ballës dhe Qazim Sejdinit, ia kanë dalë të rriten e të forcohen dhe në zgjedhjet më të para të lira e të ndershme, bashkë me aleatët tanë, ne të fitojmë në qark më shumë se 55% të votave. Nënat dhe baballarët e qarkut të Elbasanit e duan ndryshimin që të mos i shohin fëmijët e tyre të ikin si refugjatë, pse bandat e pushtetit nuk i lënë të ngrenë kokën. Të rinjtë e qarkut të Elbasanit e duan ndryshimin që të ndërtojnë një jetë dinjitoze në vendin e tyre, ku vlerësohet aftësia, ndershmeria dhe jo servilizmi e hajdutëria! Nga takimet që pata në Elbasan, Librazhd, Prrenjas, Cërrik, Peqin, Gramsh dhe Belsh jam plot besim që sëbashku do t’ia dalim!”- shkruna Bardhi krahas fotove.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!