Home Kronike Atentati me 15 plumba në Vlorë/ Zbulohet lidhja familjare e të plagosurve, 36-vjeçari ka marrë mbiemrin e gruas, pse u fut në burg Nikollaq Çepaj

Atentati me 15 plumba në Vlorë/ Zbulohet lidhja familjare e të plagosurve, 36-vjeçari ka marrë mbiemrin e gruas, pse u fut në burg Nikollaq Çepaj

nga Albina Hoxhaj

Detaje të reja kanë dalë nga atentati i djeshëm ndaj Nikollaq Çepajt dhe kunatit të tij, Roland Çepajt në Vlorë, ku këta dy të fundit ngelën të plagosur. Burime për Dosja.al bëjnë me Nikollaq Çepaj është i martuar me motrën e Ronaldit dhe ka marrë mbiemrin e bashkëshortes së tij. Mbiemri i tij i parë është Taullaraj. Ky atentat ndaj tij u bë pak ditë pasi ka dalë nga burgu.

Për çfarë u arrestua Çepaj?

Nikollaq Çepaj (Taullaraj) u arrestua nga Policia më 16 maj 2018  pasi plagosi brenda ambienteve të një lokali 34 vjeçarin e  quajtur Eraldo Lezajn.  Në momentin e ndalimit nga policia Nikollaq Çepajt  iu sekuestrua arma që kreu plagosjen dhe 1 automjet tip BMW X5 me targa AA838DS.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!