Home Kronike U plagos sot në Vlorë, kush është 36-vjeçari me dy mbiemra? E shkuara kriminale dhe dënimi për plagosjen në vitin 2018

U plagos sot në Vlorë, kush është 36-vjeçari me dy mbiemra? E shkuara kriminale dhe dënimi për plagosjen në vitin 2018

nga Albina Hoxhaj

Nikollaq Çepaj, që dyshohet se ishte shënjestra e atentatit në Vlorë, sapo kishte dalë nga burgu. Dosja.al mëson se Çepaj ishte arrestuar e dënuar për shkak se dy vite më parë në lagjen “Pavarësia”, ksihte plagusr në ambientet e një lokali shtetasin Eraldo Lazaj.

Por ajo që bie në sy nga atentati i sotëm është skema e njëjta e ngjarjes, pasi Çepaj është qëlluar teksa po konsumonte një kafe brenda një lokali. Gjendja e Nikollaq Çepaj është e rëndë, por është futur në sallën e operacioni dhe mjekët po kujdesen për të. 36-vjeçari njihej me dy mbiemra Çepaj dhe Taullaraj.

Arrestimi në vitin 2018

Strukturat Policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në vijim të punës dhe hetimeve intensive me qëllim kapjen, ndalimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore shtetasit të cilët kryejnë krime ndaj personit, kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim: Nikollaq Çepaj (Taullaraj), 34 vjeç, banues në Vlorë. Shtetasi i mësipërm më datë 16.05.2018, në lagjen “Pavarësia”, brenda ambienteve të një lokali ka plagosur më armë zjarri shtetasin E.L.(D), 34 vjeç.  

Është sekuestruar në cilësinë e provës materiale: arma e zjarrit tip pistoletë me të cilën dyshohet se shtetasi ka kryer plagosjen, 1 automjet tip BMW X5 me targa AA838DS. Materialet hetimore do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, parashikuar nga nenet 88 e 25 dhe 278/1 të Kodit Penal.

 2 persona kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Kushtrimi”, ku është qëlluar në drejtim të Roland Shepajt dhe Nikollaq Çepaj që pak ditë më parë kishte dalë nga burgu. Policia po punon për zbardhjen e ngjajres së rëndë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!