Home Kronike “Blindohet” Vlora, policia jep detaje për plagosjen me armë zjarri: Dyshohet se ndodhi pas një sherri në lokal

“Blindohet” Vlora, policia jep detaje për plagosjen me armë zjarri: Dyshohet se ndodhi pas një sherri në lokal

nga Albina Hoxhaj

Policia e Vlorës ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë mbrëmje, ku u plagosën me armë zjarri dy persona.

Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur në një lokal, pas një konflikti të çastit, ku të plagosur kanë mbetur shtetasit N. Ç., 36 vjeçar, dhe R. Ç., 27 vjeç.

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 18:22, në lagjen “Bashkimi” Vlorë, në një lokal dyshohet se pas një konflikti të çastit kanë mbetur të plagosur me armë zjarri shtetasit N.Ç 36 vjeç dhe R.Ç., 27 vjeç me banim në Vlorë, të cilët janë dërguar në Spitalin Rajonal të Vlorës për ndihmë mjekësore.

Autorët dyshohet se mund të jenë larguar me një automjet ku në ndjekje të tyre janë vënë disa grupe policore.

Njëkohësisht janë ngritur disa pika kontrolli në rrugët dalëse të qytetit dhe po kontrollohet e gjithë zona me qëllim kapjen dhe arrestimin e autorëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!