Me 5 persona në bord, gomonja lëshon sinjalin SOS në afërsi të Karaburunit

Read Time:32 Second

Një gomone me 5 persona në bord është shpëtuar nga autoritetet portuale në Vlorë. Rreth orës 14:00 kapiteneria e Vlorës u lajmërua se një mjet i vogël lundrues me flamur shqiptar pësoi defekt në motor. Menjëherë u njoftua policia kufitare, e cila dërgoi një mjet të shpejtë lundrues për ti ardhur në ndihmë gomones me pesë persona. Në orën 14:35 u njoftuan autoritet portuale se u gjet mjeti i cili kishte avari ne motor. Personat ishin në gjendje të mirë shëndetësore dhe iu dha edhe asistenca e kërkuar nga ana e Policisë Kufitare për shpëtimin e tyre duke i shoqëruar për në portin e Vlorës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Shkrumbohet nga flakët një kamionçinë, dyshohet për…
Next post Preku zemrat e të gjithëve, Elona humb betejën me sëmundjen në Turqi