Ambulanca u vonua 40 minuta/ Humb jetën 13-vjeçarja në “Rrugën e Kombit”

Read Time:42 Second

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur paraditen e sotme në Rrugën e Kombit, në afërsi të fshatit Gziq.

Shoferi i mjetit tip “Toyota Yaris” ka humbur kontrollin, dhe për pasojë është përplasur me bordurat anësore të autostradës, çka solli dhe plagosjen e rëndë të vajzës së tij 13-vjeçare.

Duke qenë se vajza pësoi lëndime të shumta, dhe humbi të dyja këmbët, ajo ndërroi jetë gjatë transportimit për në spital.

Gazetari i Fax News Martin Marku raporton se ajo që e bën dhe më të rëndë ngjarjen është vonesa e ambulancës, prej më shumë se 40 minutash për të mbërritur në vendngjarje.

Ndërkohë që nuk dihet ende identiteti i shoferit të mjetit dhe të vajzës së tij. Policia pasi ka shkuar në vendngjarje po heton lidhur me rrethanat e mëtejshme të këtij aksidenti me pasoja të rënda.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Foto/ Skandal, betonizohet Parku Rinia
Next post Gazetari thumbon Ramën: Dole lakuriq para gjithë botës, edhe ndaj atyre që…