Home Politike Basha ‘zbërdhen’ marrëveshjen me maxhorancën: U diktua nga Bundestag, u bë me ndërkombëtarët

Basha ‘zbërdhen’ marrëveshjen me maxhorancën: U diktua nga Bundestag, u bë me ndërkombëtarët

nga Albina Hoxhaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat ka bërë me dije detaje nga marrëveshja me opozitën. Në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se marrëveshja u diktua nga kushtet e Bundestagut.

“Përfundimi i procesit të diktuar nga Bundestagu Gjerman. Ndëshkimi i krimit elektoral, që të sigurohet hapja e negociatave. Pavarësisht prej propagandës së shpfrenuar, të atij që u mundua të anakashkaloj kushte te Bundestagut, faktet janë këto Reforma nuk do diktohet. Vendimet do merren me konsensus me dy palë, dhe jo vetëm nga qeveria. Këto janë kushtet që opozota e bashkuar vendosi në tetor, pas rezolutës së Bundestagut, këto janë këto kushte dhe konlunzione dhe u arritën falë presionin ndërkombëtar kundër palës tjetër”, tha Basha.

Lajme te ngjashme