Home Politike Maliqi: KÇK-ja në qeveri liroi nga detyra profesionistin Bardhyl Kaçorri

Maliqi: KÇK-ja në qeveri liroi nga detyra profesionistin Bardhyl Kaçorri

nga Albina Hoxhaj

Nga Lefter Maliqi

KÇK-ja ne Qeveri e burgje liroj nga detyra drejtorin e policise se Burgjeve,nje nder me profesionistet me te mire e me te sukseshem te policise se Shtetit,ish pedagogun e Akademise se Policise dhe ish drejtorin e forcave te nderhyrjes se Shpejt drejtues Bardhyl Kaçorrin,per te cilin kreu i KÇK Rama e prezantoj mbi 1 vit më pare ne prani te mediave si drejtuesin me shembullor qe kishte njohur policia e shtetit.Nderkohe qe ka zbatuar procedure ligjore korrekte dhe ska aspak shkelje e faj.Vajmedet me kete Rilindje kapteri me te shkuar te erret Ismali me pabesit e tij i perbetuar qe do e hiqte,liron Kolonelin dhe drejtuesin shembullor Kacorri.Oligarket emerojne drejtor te pergjithshem pa asnje kontribut ne parti dhe pa asnje merit ne karrier vetem se i duan vegla qorre per interesat e tyre.Ky kapter me te shkuar te erret i liruar e shkarkuar,i graduar drejtor i pergjithshem nga klanet mafiose prane kreut te KÇK Rama hoqi drejtoret me te afte te burgjeve 302,313,Rrogozhine,Vlore,Lushne,Korce,Peqin ej,shefin e auditit,shefin e logjistikes,shefin e personelit,drejtorin juridik,shefa policie shembullor e shume specialist prokurimesh,keshilltar etj,por mbi te gjitha hoqi me ceremoni bashkepunetoret e Lleshit ushtaraket,ish major e kolonel ne ushtri ,ish drejtor burgjesh teper te afte e profesionist,ku pjesa ne e madhe kane fituar gjyqet dhe te tjeret ne proces dhe te sigurt qe do i fitojne duke demtuar rende buxhetin e shtetit. Kaçorri ishte i pari qe debatoj me Drejtorin e pergjithshem ish kapterin vartesin e tij duke i thene qe ske te drejt te quash policet dordolece e Kaqol,dhe mos ngaterro burgjet me kavanozet dhe me ushqimet.Burgjet jane drejt degradimit total nga nje i papergjegjshem ku jam i sigurt dhe ministrja e drejtesise nuk e komandon dot dhe kjo e fundit e liroj drejtorin e policise se burgjeve jo me deshiren e saj por e urdheruar nga klanet qe emeruan kapterin me te shkuar te erret drejtor te pergj te burgjeve.Reagimi im eshte ligjor dhe njerzor seshte aspak si opozitar.Turp turp turp kush drejton burgjet dhe jo vetem.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!