Home Politike Vasili: OSBE mbështet Presidentin, rrëzon mashtruesin Rama për “antishpifjen”!

Vasili: OSBE mbështet Presidentin, rrëzon mashtruesin Rama për “antishpifjen”!

nga Albina Hoxhaj

Nga Petrit Vasili

Diskreditohen mashtrimet dhe manipulimet e Edi Rames per ligjin e antishpifjes.

Perfaqesuesi i OSBE per lirine e medias Harlem Dezir pas shpjegimeve parimore dhe shterruese te Presidentit Meta shpreh gadishmerine qe te mbeshtese ndryshimet e domosdoshme te ketij ligji te turpshem.

Edi Rames i doli boja si asnje tjetri si mashtrues ordiner qe nuk kursen as nderkombetaret.

Nderkombetaret te ndergjegjsohen se me çfare mashtruesi kane te bejne.

Akoma me qesharake edhe keta zedhenesat vulehumbur te Edi Rames qe kakarisin si gjeli maje plehut.

Shqiptareve nuk jua mbyll dot gojen dot kerkush.

Media dhe fjala e lire nuk mund te uzurpohet nga sharlatanizmat mashtruese dhe deshtake te Edi Rames.

Qendrimi europian dhe demokratik i Presidentit krenari per te gjithe.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!