Home Aktualitet Me 250 vrima të hapura dhe 10 kg eksploziv, IKMT shemb sot objektin 6-katësh në Astir

Me 250 vrima të hapura dhe 10 kg eksploziv, IKMT shemb sot objektin 6-katësh në Astir

nga Albina Hoxhaj

IKMT do të vijojë edhe ditën e sotme aksionin në zonën e Astirit, në Tiranë, për të shembur të tjera ndërtesa, që preken nga projekti i Unazës së Madhe.
Në një njoftim në “Facebook”, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se pasditen e sotme, në orën 15:30, do të shembet me shpërthim të kontrolluar një objekt 6-katësh.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!