Home Kronike Digjet një makinë në Tepelenë, shkëndija eletrike ndezi zjarrin

Digjet një makinë në Tepelenë, shkëndija eletrike ndezi zjarrin

nga Albina Hoxhaj

 Një automjet i llojit ‘Ford” ka marrë flakë dhe është djegur plotëissht. Dosja.al mëson se ngjarja ka ndodhur në qytetin e Tepelenës në lagjen “Selam Musai”. Siç shihet edhe në pamje, makina me targa “TR0858N”, është shkrumbuar tërësisht.

Automjeti rezulton të jetë në emër të një qytetari të quajtur Dejvi Dula. Dyshimet paraprake për djegien e makinës janë se zjarri mund të jetë shkaktuar nga një shkëmdijë elektrike.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!