SHBA pritet të shndërrohet në eksportuesin më të madhë të naftës, në vitet që do të vijnë.

Read Time:27 Second

Shtetet e Bashkuara pritet ta kalojnë Arabinë dhe Rusinë dhe do të shndërrohen në eksportuesit më të mëdhenj të naftës në vitet e ardhshme, për shkak të rritjes së “paprecedentë” të prodhimit të energjisë, tha shefi i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë (IEA). “Ata do jenë shumë afër në vitet e ardhshme, por është çështje kohe kur SHBA-ja qartazi do të jetë eksportuesja më e madhe e naftës në botë”, tha drejtori i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, Fatih Birol, gjatë një konference në Washington DC.

Nova Media – Washington DC.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Radio Nova/ 24 orë transmetim live. Muzikën e ndaluar të viteve 80-90. Na ndiqni ne NovaMedia.al
Next post “Rilindja u shkatërroi jetën sociale”- Ish-deputeti i LSI: Kryeministri nuk merret me hallet e qytetarëve, por.