Home Aktualitet Vazhdon kthimi i emigrantëve në vendet e punës, ja sa hyrje e dalje janë regjistruar në Kapshticë e Qafë-Thanë

Vazhdon kthimi i emigrantëve në vendet e punës, ja sa hyrje e dalje janë regjistruar në Kapshticë e Qafë-Thanë

nga Albina Hoxhaj

Vazhdon kthimi i emigrantëve shqiptarë në vendet e tyre të punës. Ditën e djeshme, në Kapshticë kanë hyrë 1528 shtetas dhe kanë dalë 6333 shtetas. Në Qafë-Thanë kanë hyrë 1964 shtetas dhe kanë dalë 2088 shtetas. Festat e fundvitit sollën në Shqipëri mijëra emigrantë shqiptarë që jetojnë kryesisht në Greqi e Itali por edhe në vende të tjera të Europës.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!