Home Aktualitet Sot dita më e ftohtë e javës, temperaturat do të shkojnë deri në -7 gradë

Sot dita më e ftohtë e javës, temperaturat do të shkojnë deri në -7 gradë

nga Albina Hoxhaj

Dita e sotme do të një nga ditët më të ftohta të javës. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se gjatë ditës së sotme do të ketë kthjellime e vranësira të lehta në të gjithë Shqipërinë por nuk do të ketë reshje. Temperaturat minimale të ajërit do të shkojnë në vendet malore deri në -7 gradë.

Parashikimi:

RESHJET

(E martë, dt.07) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

(E martë, dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:  

në bregdet: 2 / 9 °C
në vendet e ulëta: -1 / 7 °C
në vendet malore: -7 / 0 °C

ERA

(E martë, dt.07) era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!