Home Kronike Aksidenti me dy të vdekur në Tiranë, gjykata lë në burg dy shoferët

Aksidenti me dy të vdekur në Tiranë, gjykata lë në burg dy shoferët

nga Albina Hoxhaj

Gjykáta ka vendosur masën e sigurisë “arrést me búrg” për dy drejtuesit e mjeteve të, cilët shkaktuan aksídentin me vdékje të dy personave, 3 ditë më parë në Tiranë. Edmond Murati dhe Eljon Lazri, janë lënë në búrg, pasi u përfshinë në një aksídent me makinat e tyre në rrugën “Xhanfize Keko”, ku si pasojë húmbën jetën Erjon Balla dhe Hijadete Salliu.

Një aksídent i réndë ka ndodhur  3 ditë më parë në Tiranë. Dy makina që drejtoheshin nga Eljon Lazri dhe Edmond Murati, janë përplásur me njëra-tjetrën pas një parakalimi të gabuar. Makina që ka bërë parakalimin e gabuar pa përplasur për vdèkje dy këmbësorë, të cilët po kalonin në vijat e bardha. Viktimat janë Erjon Balla dhe Hijadete Salliu.

Lajme te ngjashme