Tirana fluturon në krye! Fili nderon Luftëtarin, paqe në Durrës

Read Time:52 Second

Tirana ecën me hap kampioni në këtë fillim sezoni. Bardheblutë koleksionojnë suksesin e radhës duke mposhtur 3-1 Skënderbeun dhe ngjiten përkohësisht në krye të tabelës së renditjes në pritje të ndeshjes që Kukësi do të luajë të dielën.

Në takimin e zhvilluar në “Selman Stërmasi”, bardheblutë kanë dominuar rivalin, teksa kanë realizuar golin e parë me anë të anglezit Majkëll Ngo në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë.

Në 45 minutat e dyta bardheblutë vuajnë t’i vënë kapak sfidës dhe i japin mundësinë Skënderbeut të reagojë, me korçarët që barazojnë në të 66-ën me anë të Pollozhanit.

Por Tirana nuk dorëzohet dhe karta fituese për Memën është edhe njëherë Grent Halili, që i futur si zëvendësues, gjen golin e avantazhit në të 85-ën pas një gjuajtje të saktë me kokë. Për ta vulosur përballjen mendoi Hoxhallari me golin e tij në minutën e 90-të.

Tirana ngjitet në kuotën e 10 pikëve, ndërsa Skënderbeu pas 4 javësh mbetet me 6 pikë teksa ka pësuar dhe humbjen e dytë radhazi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dosja “Babani”, PD paralajmëron publikimin e fakteve të reja
Next post Albanistan i Rilindur 2019!