Presidentja kroate mesazh të qartë: Nuk do të vizitojë Serbinë derisa të zgjidhet çështja e të zhdukurve!

Read Time:30 Second

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, përsëriti se ajo nuk do të vizitojë Serbinë për derisa nuk zbardhet çështja e të zhdukurve gjatë luftës në ish-Jugosllavi.

“Disa procese zhvillohen pas dyerve të mbyllura. Unë kam qenë shumë e qartë kur erdhi për vizitë Vuçiç, në Zagreb për derisa çështja e të zhdukurve nuk ishte adresuar seriozisht, nuk kishim çfarë të diskutonim”, tha Kitaroviç.

E pyetur nëse ajo do të qonte në arbitrazh çështjen e kufirit me Serbinë në fillim të një mandati të dytë të mundshëm, ajo deklaroi se do të  dërgon në në arbitrazh kufirin kontestual me Serbinë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post SPAK mbyll hetimet për dosjen e parë për tetë persona. Zbardhet skema e trafikut të drogës Tepelenë-Fier-Elbasan. Emrat e të akuzuarve dhe rolet
Next post Shoferi i kamionit vret shqiptaren pas seksit, veprimi i saj misterioz që atij i ‘hoqi mendjen’