EMRAT/ U masakruan me thikë, identifikohen dy shqiptarët e vrarë në Londër

Read Time:35 Second

Janë identifikuar dy shqiptarët e gjetur të vdekur në Londër më 19 dhe 20 dhjetor. Policia vendase njofton se bëhet fjalë për shtetasin shqiptar, Arbër Fesko, 30 vjeç, dhe shtetasin kosovar, Shkëlqim Paja, 31 vjeç.

Trupi i Feskos u gjet në bagazhin e një makine në Scratchwood Park, Barnet, ndërsa një ditë më pas u gjet trupi i Pajës në Hogg Lane, Elstree. Të dy shqiptarët kanë humbur jetën nga goditjet me thikë.

Autoritetet kanë identifikuar si autorë të vrasjeve dy persona, njëri prej tyre shqiptar.

B., Berisha, 42 vjeç, dhe K., Tuwisana, 31 vjeç, dyshohen si autorë të vrasjeve.

Scotland Yard ka njoftuar se po zhvillon hetime komplekse mbi ngjarjen, pa dhënë më shumë detaje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Astiri dhe Unaza e Re pa energji/ Njoftimi i OSSHE, ja çfarë ka ndodhur dhe kur pritet kthimi i elektricitetit
Next post Fabrikat e përpunimit përgjysmuan zgjerimin në 11-mujor, shkak nënçmimi i euros