Shqipëri-Bjellorusi, marrëveshje për heqjen e ndërsjellë të vizave

Read Time:24 Second

Shqipëria dhe Bjellorusia nënshkruan marrëveshjen për heqjen e ndërsjellë të vizave.

Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e Shqipërisë në Rusi e cila njofton se më datë 27 dhjetor u nënshkrua në Moskë marrëveshja për heqjen e ndërsjellë të vizave midis Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Bjellorusisë.

Marrëveshja u nënshkrua nga Ambasadorët përkatës në Federatën Ruse, Arben Gazioni dhe Semashko.

Marrëveshja do të hyjë në fuqi pasi të përfundojnë procedurat e ratifikimit nga Parlamentet e të dy vendeve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Masat e policisë për festat e fundvitit/ Tarkaj: Kontrolle të shtuara në të gjitha akset, monitorim edhe me radar
Next post Hetimet për tërmetin, Prokuroria: Hekur dhe beton më pak sesa e kërkojnë rregullat antisizmike