Rikthehen maskat në Peqin, grabiten dy banesa brenda një dite

Read Time:47 Second

Në prag të festave janë rikthyer dhe maskat në qytetin e Peqinit. Sipas informacioneve mësohet se sot kanë rënë pre e grabitjés dy banesa në qendër të këtij qyteti.

Persona ende të paidentifikuar kanë vjédhur 5 milionë lekë të vjetra dhe shumë sendesh me vlerë. Burime bëjnë me dije se banesat e grabitura janë pronë e H.E. dhe I.E.  të cilët nuk ishin në banesa në momentin kur ndodhi ngjajra.

Mësohet se autorët kanë arritur të hyjnë në këto banesa duke thyér dritaret dhe kanë marrë paratë dhe sendet me vlerë.  

Ndërkohë një grup hetimór është ngritur për këto grabitjé, ku po punon për zbardhjen e tyre. Qyteti i Peqinit kohët e fundit ka qenë në qendër të grabitjéve, ku për 1 kanë ndodhur 10 të tilla.

Po ashtu dy ditë më parë një argjendari u vodh në Korçë, ku autorët pas thyer derën kryesore morën 10 milionë lekë dhe bizhuteri.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koncesionari i sterilizimit/ Pagesat e buxhetit për këtë vit pritet të shkojë 18% më shumë se në 2018
Next post Origjina serbe e “Mini-Shengenit” dhe të pavërtetat e z.Edi Rama