Ja sa persona e automjete kanë hyrë dhe kanë dalë nga pika e Morinës gjatë 24 orëve të fundit

Read Time:56 Second

Edhe dy ditë na ndajnë nga nata e ndërrimit të viteve dhe qytetarë të shumtë kanë qenë qytetarët që janë kthyer në atdhe, por dhe të tjetër që kërkojnë të kalojnë festat në Shqipëri, e shumë të tjerë që janë larguar nga vendi

Sipas informacioneve mësohet se në pikën kufitare të Morinit, prej pasdites së djeshme dhe deri tani janë shënuar radhë të gjata të qytetarëve të Kosovës që po kthehen nga vendet e perëndimit për festat e fundvitit.

Po kështu ka patur edhe shqiptarë nga Shqipëria që kanë zgjedhur që festat t’i kalojnë në Kosovë. Policia kufitare e Kosovës momentalisht punon me procedurë të përshpejtuar për shmangien e radhëve të gjata.  

Sipas informacioneve nga Policia Kufitare e Kosovës deri tani nëpërmjet pikës Kufitare Morinë kanë hyrë 3430 automjete dhe 8983 shtetas të huaj/shqiptar për 24 orët e fundit.

Shefi i Turnit në Morinë, Shefshqet Gashi është shprehur se fluksi më i madh i automjeteve është pasdite, pasi shumë emigrante vijnë në Durrës me tragete, ndërsa në hyrje të Shqiperisë janë futur 3242 automjete dhe 7000 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Viti që e kalbi Edi Ramën të gjallë dhe triumfi i Opozitës
Next post Albin Kurtit: LDK-ja ma përcakton datën formimit të Qeverisë e jo Presidenti