I tha Albin Kurtit të largohej nga Kosova ndryshe do vritej, ish-kandidati i NISMËS kërkon falje: Ishte gabim teknik

Read Time:57 Second

Ish-kandidati për deputet i Partisë Nisma në Kosovë Haxhi Hoti ka shpjeguar deklaratën e tij për liderin e Lëvizjes VetëVendosje, Albin Kurtit se duhet të largohej nga vendi ose ndryshe do të vritej. 

Por sërish me anë të një statusi në Facebook, Hoti ka kërkuar falje publike për deklaratën e lëshuar ndaj Kurtit duke ia hedhur “fajin” një gabimi teknik.

Është një gabim teknik i imi, ku mediat pa më pytur mua e kanë shpërndarë këtë shkrim! Kërkoj falje publike. Dhe nuk ka qëndrim të subjektit që i takoj,”-shkruan Hoti. 

Postimi i plotë:   

Ndërkohë një reagim ka ardhur edhe nga zëdhënësi i Lëvizjes VetëVendosje, Artan Abrashi, i cili me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar pas kércénimit duke u shprehur se asnjë pengesë nuk e ndalon rrugën e Vetëvendosjes.

Ditën e djeshme anëtari i Nismës Haxhi Hoti ka bërë një paralelizëm me ish-presidentin e SHBA-ve John F. Kennedy, i cili u ekzekutua gjatë një àtentàti. Hoti ka paralajmëruar liderin e Lëvizjes VetëVendosjes, Albin Kurtin që të largohet nga Kosova, ndryshe do të vrìtej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Po transportonte turistë nga Tirana në Kosovë, autobusi përplas makinën në Rubik, një i vdekur
Next post E ardhmja e ndërtimit pas tërmetit; Kompanitë kërkojnë “zhdukjen” e firmave fantazmë