Kërcënohet me jetë Albin Kurti, ish-kandidati i Nismës e paralajmëron: Të lërë Kosovën ose do të vritet

Read Time:47 Second

Anëtari i Nismës Haxhi Hoti ka paralajmëruar liderin e Lëvizjes VetëVendosje, Albin Kurtin që të largohet nga Kosova. Me anë të një statusi në Facebook Hoti shkruan se nëse Kurti nuk largohet nga vendi do të vrìtet.Hoti ka bërë një paralelizëm me ish-presidentin e SHBA-ve John F. Kennedy, i cili u ekzekutua gjatë një àtentàti.

John F. Kennedy Ishte interes i popullit amerikanë që të jetë President, por nuk ishte interes i shtetit amerikanë që të jetë President. Albin Kurti është interes i popullit të Kosovës ndoshta, po nuk është interes i shtetit të Kosovës të jetë kryeministër. Albin Kurri ika 2 rrugë: ose ta lshoj Kosovën ose të vritet,”-shkruan Hoti nw Facebook.

Albin Kurti dhe partia e tij dolën fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit. Aktualisht LVV është në negociata me partinë e dytë fituese LDK-në për forminin e qeverisë. Deri më tani nuk ka asnjë sinjal për marrëveshjeve pavarësisht negociatave.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Lamtumirë Holandë! Vendi ndryshon emrin… nga 1 Janari merr emrin e ri, ja si do të quhet
Next post Facebook ka dështuar me monedhën digjitale, thotë presidenti i Zvicrës