Stuhi tërmetesh të fuqishme në Kanada, panik tek njerëzit

Read Time:26 Second

Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës Richter ka goditur pak më parë bregun Perëndimor të Kanadasë.

Nga të dhënat paraprake raportohet se tërmeti kishte një thellësi prej 15 kilometrash dhe epiqendra ishte 183 kilometra në perëndim të Port Hardy.

Ky është tërmeti i tretë i fortë që godet vendin brenda dy ditëve pas dy të tjerëve me magnitudë 6.0 dhe 6.1 që ranë më parë. Kur tërmetet bien shpesh me një magnitudë të lartë fenomeni quhet ndryshe edhe si “stuhi tërmetesh”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vangjush Dako ‘udhëheq’ sërish PS-në e Durrësit? Ja ku u fotografua sot ish-kryebashkiaku
Next post Rama e quajti të paditur, Haradinaj e mban veten: Me shqiptarët jemi një, nuk mërzitem se kush hidhërohet nga qendrimet e mija