Rama zbulon vendimin që është marrë sot: Brenda 2020 hiqen sportelet, dokumentet merren online

Read Time:32 Second

Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së kabinetit qeveritar ka dhënë një deklaratë për mediat.

Në deklaratën e tij, Rama tha se brenda vitit 2020 do hiqen të gjitha sportelet dhe dokumnetet do merren online.

Kemi një tejtër prioritet të rëndësishëm shërbimet online, kemi folur dhe është një prioritet që do konkretizohet në janar. Qytetarët nuk do jenë më të detyraur të shkojnë në zyra, të gjithë dokumentat që qytetarët do marrin nga institucionet do i garantoj vetë shtetit. Këto shërbime do fillojnë në janar dhe në 2020 mbyllen të gjitha sportelet. Kemi diskutuar dhe për shengenin rajonal, që është një tjetër prioritet”, u shpreh Rama.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tatimet sqarojnë lehtësirat tatimore për rastet e “Gjendjes së fatkeqësisë natyrore”
Next post TËRMETI, U HARRUA…?!