Një eksperiencë ndryshe… vizitoni restorantin e parë nënujor në Europë

Read Time:36 Second

Nëse doni të provoni një eksperiencë ndryshe, mund të vizitoni restorantin e parë nënujor në Europë.

I ndërtuar në Norvegji me një kapacitet total për 100 të ftuar, është restoranti më i madh në të gjithë botën. Përveç funksionimit normal si restorant, ai funksionin edhe si një qendër kërkimore për jetën detare.

Emri i restorantit është  ‘Under’ që norvegjisht do të thotë edhe ‘poshtë’ dhe ‘çudi’. Ai është 111 metra i gjatë dhe gjysmë i futur në ujë.

Muret e trasha të betonit lejojnë që ai t’i rezistojë presionit dhe tronditjes nga kushtet e detit dhe dritarja masive panoramike e restorantit ofron një pamje nga deti, pasi ndryshon gjatë gjithë stinëve dhe kushteve të ndryshme të motit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post PD-Bashkisë Tiranë: Kush mban përgjegjësi për shkollat e dëmtuara?
Next post Lista me gjëra që duhet të bëni në stinën e dimrit