Prokurorët e SPAK nisin punën, marrin pjesë në seancat për ‘seleksionimin’ e dosjeve

Read Time:23 Second

Kryetari tranzitor  i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Sandër Simoni, i ka dërguar një shkresë kryeprokurorit të SPAK, Arben Kraja, ku i kërkonte pjesëmarrjen e prokurorëve të posaçëm në seanca.
Pas shkresës, Prokurorët e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, kanë marrë pjesë në seancat gjyqësore ku për një pjesë të madhe të dosjeve do të shpallet moskompetenca dhe do të dërgohen në vendet ku është kryer vepra penale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Macron: Javët e ardhshme vendimtare për luftën kundër terrorizmit në vendet afrikane
Next post Zgjedhjet Presidenciale në Kroaci, Milanoviç mposht Kitaroviç, fitues i raundit të parë