Aksident në Lushnje, “Land Rover” del nga rruga, humb jetën pasagjeri 28-vjeçar

Read Time:46 Second

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Fier – Lushnje, në fshatin Kolonjë. Mësohet se një makinë tip “Lande Rover” ka dalë nga rruga dhe ka humbur jetën 28-vjeçari me M.R, i cili ishte pasagjer në mjet. Ndërkohë është plagosur rëndë drejtuesi i mjetit, Z.H, 31 vjeç, i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i Policisë:

Sot rreth orës 03:25, në aksin rrugor Fier – Lushnje, në fshatin Kolonjë, shtetasi Z.H, 31 vjeç, banues në Berat, duke drejtuar automjetin tip Land Rover ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga ka ndërruar jetë pasagjeri, shtetasi M.R, 28 vjeç, banues në Berat dhe është dëmtuar drejtuesi i mjetit i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tenori i njohur i shkruan Ramës: Zoti e ruajtë Shqipërinë nga shqiptarët si ti!
Next post “Nuk e di a jam gati për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizon”, Ariela Ara flet pas fitores në Festivalin e Këngës