Dallgë të mëdha dhe erëra të forta, Pezullohet puna në portin e Durrësit

Read Time:26 Second

Për shkak të motit të keq që ka përfshirë vendin  gjatë orëve të fundit është pezulluar puna për momentin në portin e Durrësit.

Dallgët e mëdha, erërat e forta dhe reshjet e dendura të shiut kanë bërë që për momentin të pezullohet lundrimi i anijeve dhe trageteve të peshkimi në det.  Sipas kapitenerisë, forca e detit regjistron 8 ballë dhe se situata do të vazhdojë të jetë e njëjtë edhe përgjatë orëve në vijim.

2 tragete të linjës Brindisi-Durrës kanë mbërritur me vonesë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Mini-Shengeni Ballkanik”, Basha: Fyerje për Kosovën dhe kombin, Serbia mohoi masakrën e Reçakut
Next post Tirana dhe Durrësi nën ujë/ Zonat që rrezikohen të përmbyten nga lumenjtë, banorët në çadra thirrje për ndihmë