Lefter Maliqi: Fatkeqësia, ligësia,djallëzia, pabesia, tradhtia e ka emrin Edi makutëria

Read Time:49 Second

Nga Lefter Maliqi

Cfare prisni nga propaganda Rama-Vucic? Cfare prisni nga nje njeri qe ska ndjenje atërore,prinderore,familjare,patriotike,kombtare? Me para te pista,me blerje,me kriminel,me droge me cdo pazar te zi,mori pushtetin per te bere keto marrezi per ta mbajtur pushtetin peng me keto pazaret e pista te zeza te mesiperme,per te percare shqiptaret brenda vendit dhe me vellezrit Kosovar.E cpopulloi e kriminalizoi e varferoi vendin.Korrupsioni paaftesia,kapja e institucioneve,zgjedhjet moniste lokale , kercenimi ndaj opozites,mediave,artisteve etj.Ky i semur dhe shejtan budalla,ky intrigant po na kthen ne diktature.Duke bashkepunuar me Serbet po na percan me vellezrit tane Kosovar,duke u vene taksen 5-10 euro tek rruga e kombit duke u treguar mosmirenjohje ndaj humanizmit dhe mbeshtetjes se jashtezakonshme qe na dhane ne 26 nentor pas termetit,si dhe po largon cdo dite trurin.Janari muaji i fillimit te revolucionit demokratik i cili mbetet jetik per mbrojtjen e demokracise.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vettingu me 600 dosjet e fundit/ Shefja e ONM flet për formimin e SPAK: Lajmi i mirë, e shqetësuar për Gjykatën Kushtetuese
Next post DW: Mini-Schengeni ballkanik – rruga drejt zhvillimit dhe BE