Bizneset ankohen për taksat e larta, Jorida Tabaku: Oferta e PD për taksën e sheshtë do rindërtojë ekonominë

Read Time:36 Second

Nga Jorida Tabaku

Në çdo cep të Tiranës dhe Shqipërisë bizneset ankohen për taksa të larta, rënie të konsumit, taksidarë që gjurmojnë gjobat apo paratë nëndorë. Kjo është historia e bizneseve sot e 7 vite nën sundimin e Ramës. Ekonomia është në dimrin e madh, qytetarët kanë xhepat bosh dhe kjo qeveri nuk di sit ë rindërtojë atdheun tonë.

Oferta e PD është e qartë; të rindërtojmë ekonominë përmes frymëmarrjes për sipërmarrjet e mesme dhe të vogla, përmes rritjes së konsumit për shtresën e mesme dhe të varfër. Asnjë nuk duhet të ketë frikë taksën e sheshtë prej 9%, taksën prej 1.5% mbi qarkullimin për BV, incentivat për biznes dhe mbi të gjitha ringritjen e shtresës së mesme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mbledhja e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës, reagon ashpër Presidenca
Next post PS çon ‘shkeljet’ e Metës te Venecia/ Shtyhen me 4 muaj punimet e Komisionit, opozita e re kundër: S’bëhet kjo punë shto ujë e shto miell