E vërteta e 110 mln $ për Becchettin, Malaj: Rama dhe Veliaj kërcënonin me SMS biznesmenin italian

Read Time:1 Minute, 4 Second

Ish ministri i Financave, Arben Malaj bëri këtë të mërkurë deklarata të forta në studion e emisionit Opinion. Ai tha se Shqipëria duhet të paguajë 110 milionë dollarë për Bechetin, pasi biznesmeni kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Edi Rama dhe Erion Veliaj.

Pjesë nga deklaratat

Arben Malaj: A e dini ju që gjoba 110 milionë dollarë që do paguajnë taksapaguesit e varfër shqiptar për Bechetin është e bazuar në mesazhet e Edi Ramës dhe Erion Veliajt që kërcënoi një media të pavarur …e dini këtë apo jo …110 milionë…po gjoba që do i vij Shqipërisë

Blendi Fevziu: Përse me mesazhet…jo se dija këtë?

Arben Malaj: Ti jap unë 3 mesazhet tani të Erion Veliajt që i ka dërguar atij …mos u merr me dasmën time, mos më bë armik se unë të bëj…

Bledni Fevzu: Këto mesazhet janë përdorur si argument thoni ju.

Arben Malaj: Po në çdo gjykatë ndërkombëtare kur kërcënohet një biznes nga politikan është menjëherë i fituar… Po këta janë kalamaq janë të vegjël nuk e dinë çfarë është përgjegjësia ligjore.

Kuvendi vendosi sot shkarkimin e Arben Malajt nga Bordi Drejtues i Bankës së Shqipërisë. 72 deputetë votuan pro shkarkimit të ish-ministrit të Financave, çka tregon se socialistët kanë qenë të ndarë në lidhje me këtë vendim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Deputetja e VV del kundër koalicionit me LDK-në: Kërkojnë gjysmën e qeverisë dhe Presidentin
Next post Malaj plas ‘bombën’: Balla me thoshte mos e kritiko lali Erin! S’më ka trembur Berisha me kërcënime në ‘97