Home Sport Argjentinë – Spanjë,finalja e madhe e Kampionatit Botëror në basketboll

Argjentinë – Spanjë,finalja e madhe e Kampionatit Botëror në basketboll

nga Arian

Argjentina dhe Spanja do të takohen në finalen e madhe të Kampionatit Botëror në basketboll që po mbahet në Kinë.   

Spanja u bë finalisti i parë duke e mposhtur në gjysmëfinale Australinë vetëm pas kohes shtese me rezultatin 95-88.

Marc Gasol ishte heroi i Spanjës me 33 pikë, 6 topa ne tabele.dhe 4 asiste, i ndihmuar nga Ricky Rubio me 19 pikë dhe Sergio Llull me 17 pikë.

Finalja Spanjë – Argjentinë dhe ndeshja për vendin e tretë mes Francës dhe Australisë zhvillohen të dielën… 0ra 07 am dhe 03 am me oren e Chicagos…

Lajme te ngjashme