Ahmetaj zyrtarisht në kabinet, ngrihet Ministria e Rindërtimit dhe zgjatet afati për gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Read Time:28 Second

Ministria e Rindërtimit është mirtuar në seancën plenare që u zhvillua ditën e sotme në Kuvend, duke e rikthyer zyrtarisht Arben Ahmetajn në kabinetin qeverisës.

Ministria e re u miratua me 95 vota pro, 4 kundër, dhe 1 abstenim, e cila do të ketë në fokus menaxhimin e fondeve të mbledhura për tërmetin dhe rikonstriktimin apo ndërtimin e banesave të dëmtuara.

Gjithashtu, me kërkesë të kryeministrit Edi Rama u vendos zgjatja e e gjendjes së fatkeqësisë deri në fund të muajit Mars. Kjo u miratua me 92 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kryemadhi: Ëngjëll Agaçi kërcënon dhe bën Vettingun e gjykatësve
Next post Kuvendi miraton paketën antishpifje me 82 vota pro, 13 votuan kundër, Bushati dhe katër të tjerë abstenojnë