Nora Malaj: Atentati i fjalës së lirë!

Read Time:50 Second

Nga Nora Malaj

Fjala është e shenjtë dhe e shtrenjtë.
Sot Parlamenti po mundohet të ngrijë fjalët e njerëzve , jo zërin e tyre. Eshtë shiu që i rrit lulet dhe jo rrufeja.
Sot po i behet atentat fjalës së lirë, mendimit të lirë dhe të vërtetës që askush nuk mund ta vdesi dhe ta ngrijë! Sot të gjithë duhet të jemi në mbrojtjes të të drejtës për të thënë të vërtetën. Askush nuk ka të drejtë që të propagandoj se “Të drejtën e dua “ po nuk dua të ma thuash dhe s’ta lejojë me ligh ta thuash.
Parlamenti dhe deputetët sot kanë shancin e fundit për t’u ndarë përfundimisht dhe për të mos u bërë palë me shpifjen dhe gënjeshtren , për të mos e votuar ligjin antishpifje “ ligjin limonadë” … Nuk kam shpresë, po rishtas po i bëj thirrje “ pseudemokracinë” së Parlamentit që të reflektojë!!!!
Fjala lindi nga liria dhe askush nuk mund ta vrasi atë!
# mbroj fjalë e lirë si e drejtë Kushtetuese#

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Fjala e fundit e Ramës: Paketa do të kalojë sot, do apo nuk do Peçi Vasili. Unë s’ju ndahem, me mua shihemi në gjykatë, kam lexuar Kuranin, thotë gjëra më të rënda se unë kur jam i nxehur
Next post Paketa antishpifje në Kuvend, Meta: Shpresoj të mos bëhen veprime të nxituar