Ligji për mediat/ Taulant Balla: Në një linjë me standardet ndërkombëtare. Nesër mbështetet me votë në Kuvend, më pas zbatim e monitorim

Read Time:31 Second

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla me anë të një statusi në “Twitter” shkruan se ligji antishpifje për mediat është në një linjë me standardet ndërkombëtare dhe rekomandimet e OSBE-së.

Balla shprehet se nesër ky projekt-ligj mbështetet me votë në Kuvend, kurse shton se më pas do të ketë zbatim e monitorim.

Postimi i Taulant Ballës:

E qartë si drita🌞 Dokumenti integral http://parlament.al/Neës/Index/9800do… është në një linjë me standardet ndërkombëtare dhe angazhimet tona në kuadër të OSBE. Faleminderit të gjithëve që kontribuan! Nesër mbështetja me votë në Kuvend dhe më pas zbatimi & monitorim

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gjosha: Cënimi i fjalës së lirë është akti më i rëndë në demokraci
Next post Paketa anti-shpifje, Paloka i kthehet Ramës: Përdor “të huajt” kur i shkojnë pas fijes, bën veshët shurdh kur…