Presidenti Meta pret në takim Zëvendëskryeministrin e Kosovës, z. Behgjet Pacolli

Read Time:31 Second

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta priti sot në një takim Zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, z. Behgjet Pacolli.

Presidenti Meta e falenderoi z.Pacolli për mbështetjen dhe ndihmën e vyer të autoriteteve të Kosovës, dhe veçanërisht për angazhimin e tij personal, për të kontribuar me një ndihmë financiare prej rreth 1 milion euro, për tejkalimin e pasojave të rënda të tërmetit të 26 nëntorit.

Z.Pacolli shprehu gatishmërinë për të filluar sa më parë projektin e tij bamirës për ndërtimin e banesave të reja të familjeve në Thumanë, që humbën shtëpitë e tyre nga kjo fatkeqësi natyrore.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nesër protesta e gazetarëve, Kryemadhi: Keni mbështetjen tonë totale, Rama do ta humbasë këtë betejë
Next post Reporterët Pa Kufij nxjerrin raportin: 49 gazetarë u vrânë në 2019, 389 janë të bûrgosur, e 57 janë pengje