Basha takim me drejtorin e Institutit Republikan për Evropën: Folëm për krizën politike dhe luftën kundër korrupsionit

Read Time:28 Second

Kryetari i Partisë Demoraktike Lulzim Basha së fundmi ka zhvilluar një takim me Drejtorin Rajonal për Evropë, në Institutin Ndërkombëtar Republikan, Paul McCarthy.

Basha shkruan se në takimin me Paul McCarthy është folur rreth krizës politike dhe bashkëpunimit kundër korrupsionit.

“Takim shumë i frytshëm me z.Paul McCarthy, Drejtor i @IRIglobal për Europën me të cilin folēm për krizën politike & intensifikimin e bashkëpunimit në luftën kundër korrupsionit. Vlerat e perëndimit duhet të jenë udhërrëfyes për zgjidhjen e krizës & ndërtimin e një shteti modern.”, shkruan Basha në një postim në Twitter.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Majmuni ka ikur, diçka e keqe më ka ndodhur”, zbardhet biseda në ‘Skype’ e Arbër Çekajt me mikun, si u zbulua në Ekuador
Next post Edmond Panariti: Vendi sot drejtohet nga një lëvizje antikushtetuese!