Petrit Vasili: Kushtrim kundër të keqes, që duhet shkulur që të mos hedhë rrënjë dhe të prishë jetën e shqiptarëve

Read Time:28 Second

Në një postim në profilin zyrtar Petrit Vasili shkruan: Kushtrim kundër të keqes, që duhet shkulur që të mos hedhë rrënjë dhe të prishë jetën e shqiptarëve

Dhe një zë vengon nga lumi,
Më buçet, më zgjon nga gjumi,
Se mileti po gatitet,
Se tirani lebetitet,
Se pëlcet, kërcet furtuna,
Fryhet Vjosa, derdhet Buna,
Skuqet Semani dhe Drini,
Dridhet beu dhe zengjini,
Se pas vdekjes ndriti jeta
Dhe kudo gjëmon trumbeta.
Ngrehuni dhe bjeruni,
Korrini dhe shtypini,
Katundar’ e punëtorë,
Që nga Shkodra gjer në Vlorë!

https://www.facebook.com/petritvasil/videos/449750532625305/?t=8
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Mungon akti zyrtar për sigurinë e banesave”, Basha: Në burg kush luan me jetët e qytetarëve. Të mos përsëritet tragjedia e Thumanës.
Next post Humbja e jetës së Kryekomisar, Braimllari: Sandër Lleshi duhet të mbajë përgjegjësi