Tërmeti, arrestohen 18 persona në Durrës, në pranga biznesmenë, kolaudatorët dhe ish-zyrtarët të ALUIZNI-t

Read Time:37 Second

Për tërmetin e 26 nëntorit, në të cilin pati 51 viktima, janë arrestuar 18 persona në Durrës. Mësohet se të arrestuarit janë biznesmenë, kolaudatorët dhe ish-zyrtarët të ALUIZN-it dhe Bashkisë. Në shënjestër të hetimeve janë ndërtesat, shembja e të cilave la pas viktima, si Konvaleshenca, hotel Mira Mare, hotel Tropikal, Vila Palma, pallati 6 Katësh.

Mes të arrestuarve janë  drejtori i Kavalishencës në Durrës Ahmet Doda dhe nën-drejtori, Kujtim Hasa.

Po kështu janë shoqëruar në Polici Arben Isaku nëndrejtori i Kadastrës Durrës, Aldo Dakovelli shef sektori në Kadastrën e Durrësit dhe Artemis Malko punonjës terreni, për godinat e shembura në Durrës. Ata janë pytur për legalizim objektesh në kundërshtim me ligjin, të cilat u dëmtuan nga tërmeti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ndryshoi vendimet e gjykatës me qëllim përfitimi/ Lihet në burg ish-sekretrarja e Gjykatës Administrative të Vlorës
Next post “Mungon akti zyrtar për sigurinë e banesave”, Basha: Në burg kush luan me jetët e qytetarëve. Të mos përsëritet tragjedia e Thumanës.