Ndryshoi vendimet e gjykatës me qëllim përfitimi/ Lihet në burg ish-sekretrarja e Gjykatës Administrative të Vlorës

Read Time:29 Second

Gjykata e Vlorës lë në burg ish-sekretraren e Gjykatës Administrative, Edlira Shehu, e cila akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe “humbje të fashikullës”.

Seanca gjyqësore nisi rreth orës 9 të mëngjesit dhe zgjati për 40 minuta, ku në të u vendos që  për Edlira Shehun të vendosen masa e sigurisë” arrest me burg”.

Ajo akuzohet se ka shpërdoruar detyrën për qëllime përfitimi. Sipas njoftimit të policisë, nga hetimet e kryera, policia ka zbuluar se përgjatë periudhës kohore dhjetor 2018 – nëntor 2019, 43-vjeçarja ka ndryshuar disa vendime të gjykatës, duke i favorizuar palët sipas interesit vetjak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Partia Demoratike publikon skandalin me bonuset e qirave për tërmetin: Militantët socialistë marrin qera të shumëfishta.
Next post Tërmeti, arrestohen 18 persona në Durrës, në pranga biznesmenë, kolaudatorët dhe ish-zyrtarët të ALUIZNI-t