Home Politike 29 -vjetori i themelimit të PD, Lefter Maliqi uron demokratët

29 -vjetori i themelimit të PD, Lefter Maliqi uron demokratët

nga Albina Hoxhaj

Nëpërmjet një postimi në profilin zyrtar, Lefter Maliqi ka urruar demokratët në vitin e 29 të themelimit të kësaj force politike.

?I uroj perzemersisht gjithe demokrateve gezuar 29 vjetorin e krijimit dhe themelimit te Partise Demokratike. Ju uroj suksese ne sfidat e ardhshme duke cuar deri ne fund endrren dhe aspiratat e studenteve te dhjetorit 1990 per liri-demokraci dhe endrren Europiane.Sot duhet te jeni me te bashkuar se kurre per te ndaluar istalimin e diktatures,cpopullimin,krimin e organizuar dhe korrupsionin galopant. Krenar qe kam qene deputet i Partise Demokratike ne vitin 2009-2013 kur shqiperia u fut ne Nato dhe u be e mundur levizja e lire ne BE. Gezuar dhe urime”, shkruan Maliqi.

Lajme te ngjashme