Seks ose 1 mijë euro për një notë, zbulohet skandali në fakultet, kush është pedagogu dhe si ia ktheu studentja

Read Time:33 Second

Në Gjykatën e Shkupit është zhvilluar sot seanca gjyqesore e rastit “Erasmus”, ku nje profesor i fakultetit Ekonomik akuzohet për kërkim të favoreve seksuale ose ryshfetit për t’i dhënë notë kalimtare një studenteje.

I akuzuar është profesori i Fakultetit Ekonomik në Shkup, Bobek Shuklev, transmeton Gazeta Lajm. Deshmitar në këtë rast është Dejan Trajkoviç, ish i punësuar në fakultet.

Ai ka thënë se ka ndërmjetësuar në një rast kur një studente ka kërkuar notë kalimtare. Profesori Shuklev sipas tij, ka kerkuar favore seksuale ose 1000 euro, pasi studentja ka qenë e dobët per te kaluar vete.

Studentja ka pranuar të paguaj, por nuk ka pranuar të flejë me profesorin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pezullohen lejet e ndërtimit në Tiranë, Durrës e Lezhë, kryeqyteti siguronte një të tretën e të ardhurave nga lejet
Next post 26 nëntor… zëra dhe lot nga rrënojat, si emocionet mposhtën gazetarët